79. VÝROČIE SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO POVSTANIA

Pondelok 28. augusta 2023 sme si pietnou spomienkou a položením vencov k pamätníku na mestskom cintoríne v Novom Meste nad Váhom pripomenuli 79. výročie Slovenského národného povstania.
Padlých hrdinov si prišli uctiť predstavitelia mesta Nové Mesto nad Váhom, Uherského Brodu, zástupcovia Trenčianskeho samosprávneho kraja, starostovia obcí, zástupcovia mestských organizácií, zástupcovia Ozbrojených síl SR, Jednoty dôchodcov Slovenska, členovia Oblastnej organizácie Slovenského zväzu, protifašistických bojovníkov.
Nezabúdame.
„29. august 1944 – začiatok Slovenského národného povstania
Slovenské národné povstanie vypuklo 29. augusta 1944 ako reakcia domáceho odbojového hnutia na vstup nemeckých okupačných vojsk na územie Slovenskej republiky. Jeho politickým cieľom bolo odstránenie režimu Hlinkovej slovenskej ľudovej strany a začlenenie Slovenska do obnovenej Československej republiky.“ Zdroj: ÚPN