Aký bol Festival Aničky Jurkovičovej

21. ročník Festivalu Aničky Jurkovičovej máme úspešne za sebou. 7. apríla ho odštartovala literárno – hudobná kompozícia k 1155. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, v interpretácii umeleckého zoskupenia DANUBIUS OCTET SINGERS.

V nedeľu 8. 4. festival pokračoval kladením vencov k rodnému domu A. Jurkovičovej. Následne sa uskutočnilo otvorenie výstavy J. Dicovej Ondrejkovej na tému Čaro detskej ilustrácie. Nasledoval slávnostný akt udelenia Kvetu Tálie významnej slovenskej herečke Elene Petrovickej a odhalenie tabuľky s jej menom a podpisom.

9. až 10. apríla sa odohrali súťažné predstavenia divadelných súborov zo Slovenska a zo Srbska. Víťazom festivalu sa stalo srbské Divadlo VHV scéna Kovačica za inscenáciu B. Nušiča: DR. Ochotníci z Kovačice si odniesli aj ocenenie za šírenie slovenskej kultúry v zahraničí. Odborná porota spolu udelila sedem cien, ktoré putovali súborom i jednotlivcom. O nesúťažnú bodku za tohoročným festivalom sa postaralo predstavenie Zlomatka v hlavnej úlohe s Idou Rapaičovou.

Na realizáciu festivalu sme získali finančnú podporu z Fond na podporu umenia a tiež dotáciu z Trenčianskeho samosprávneho kraja.

 


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

 

 

 

 

 

 

 

Nastavenia cookies