Jubilejný 20. ročník Novomestského ostňa

Dňa 13. septembra sa uskutočnilo slávnostné otvorenie 20. ročníka Novomestského ostňa – Bienále kresleného humoru a satiry. Podujatie bolo výnimočné nielen tým, že išlo o jubilejný ročník ale i miestom konania. Prebiehalo totiž v zrekonštruovaných priestoroch bývalej Sýpky, z ktorých sa zrodila jedinečná Galéria kresleného humoru. Novomestský osteň tak získal vlastné priestory, čo považuje za veľkú poctu nielen karikaturista Vladimír Pavlík, ktorý je hlavným zakladateľom tohto podujatia ale i ostatní hrdí novomešťania.

HUMOR JE ŽIVOT bola zvolená téma pre tohoročné bienále. Do súťaže sa okrem domácich autorov zapojili umelci z rôznych kútov sveta. Zastúpenie sme mali napr. z Česka, Rakúska, Nemecka, Slovinska; ale i z ďalekej Číny, Iránu, Brazílie, Uzbekistanu a pod.

Víťazom sa stal Alexander Schmidt z Ruska. Strieborný osteň si odniesol Slovák Jozef Grušpier. Tretie miesto putovalo do Ukrajiny zásluhou Konstantina Kazancheva.

Projekt a jeho výstupy boli podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

201912171154100.plagatno2019
Publikované: 16.9.2019 | Aktualizácia: 16.9.2019 | Zobrazené: 469