OTVORENIE ZARIADENIA PRE SENIOROV V NOVOM MESTE NAD VÁHOM

Slávnostné otvorenie Zariadenia pre seniorov v Novom Meste nad Váhom

 Hlavným cieľom mesta je zabezpečiť kvalitný a plnohodnotný život všetkým obyvateľom mesta. Tento projekt bol zameraný na našich drahých občanov  v seniorskom veku. Práve pre nich sme vybudovali a otvorili v poradí druhé ZARIADENIE PRE SENIOROV.

Klientom  budeme poskytovať celodenné komplexné služby  24 hodín denne a veríme, že i dôstojné miesto pre život a oddych.

Kapacita celého objektu je 39 lôžok, ktoré sú rozdelené do 1, 2 a 3 lôžkových izieb. Každá obytná jednotka disponuje vlastným hygienickým zariadením.

Izby sú bezbariérové, samozrejmosťou sú polohovateľné postele. Zariadenie tiež disponuje jedálňou a priestormi na spoločné aktivity. Infraštruktúru dopĺňajú parkovacie miesta.

Prvých klientov plánujeme v zariadení privítať už začiatkom januára 2024.

Informácie:

Začiatok stavby: jún 2022

Ukončenie stavby: 30.7.2023

Prestavba bola započatá búracími prácami a následne sa pokračovalo prerábkou a prístavbou spoločenského pavilónu a kuchyne a nadstavbou 3. nadzemného podlažia.

Samospráva zariadenie financovala z vlastných zdrojov a čerpala úver zo Štátneho fondu rozvoju bývania.

Celková cena vynaložených finančných prostriedkov predstavuje  2.100.592,- Eur.

Štátny fond rozvoja bývania (Číslo zmluvy: 300/50/2022) Maximálna výška úveru: 1 350 000,00 EUR.  Účel poskytnutia Úveru: Výstavba zariadenia sociálnych služieb. 

Štátny fond rozvoja bývania (Číslo zmluvy: 300/51/2022) Maximálna výška úveru: 77 480,00 EUR.   Účel poskytnutia Úveru: Obstaranie technickej vybavenosti výstavbou.  

Robíme všetko pre to, aby sme boli našim občanom  nablízku a mohli im podávať pomocnú ruku pri všetkých  životných situáciách.

 

 

 

 

foto: Jana Krištofovičová

 

Nastavenia cookies