4 FINÁLOVÉ KOLO KRAJSKÁ SÚŤAŽ DRUŽSTIEV MLADŠÍCH ŽIAKOV JASEK LIGA

Pohárová streda aj tak sa dá povedať o finálovom 4 kole štvorbojárov Jasek Ligy súťaži družstiev mladších žiakov, ktoré sa konalo dňa 30.9.2009 vo vzpieračskej hale Dukly Trenčín. Vo finálovom kole reprezentovalo naše mesto družstvo zo Športového klubu vzpierania Považan Nové Mesto nad Váhom a to jednotlivo títo pretekári: Miriam Skovajsová, Cristhopher Bím, Dominik Krajčovic, Matej Kubák a Juraj Vrábel.
V disciplíne trojskok sa najviac podarilo z našich štvorbojárov skočiť Dominikovi Krajčovicovi 5,85 m . V hode 2 kg loptou /medzicimbalom/ dosiahol najlepší výkon z Novomešťanov Matej Kubák , ktorý hodil 2 kg loptu do vzdialenosti 7,60 m. V disciplínach trh a nadhod si celé družstvo veľmi dobre viedlo v počte dosiahnutých bodov za krásu a technické prevedenie.
Naši pretekári dosiahli tieto jednotlivé výkony:
Juraj Vrábel                   194 bodov
Christhopher Bím        225 bodov
Miriam Skovajsová      257 bodov
Dominik Krajčovic        260 bodov
Matej Kubák                  283 bodov

A takto vyzerá stav po 4 finálovom kole Jasek ligy 2009 mladších žiakov v mládežníckom štvorboji:
Prvú priečku získalo družstvo mladších žiakov KOFI Trenčín, druhé miesto obsadilo naše družstvo A tímu Považan Nové Mesto nad Váhom a na tretom mieste skončilo družstvo Luke Trenčín. Za umiestnenie v súťaži si pohár prevzali kapitáni družstiev. Za družstvo štvorbojárov z Nového Mesta nad Váhom pohár prevzala majsterka Slovenska 2009 Miriam Skovajsová. Hlavným rozhodcom na súťaži bol predseda Športového Klubu vzpierania Považan Nové Mesto nad Váhom a medzinárodný rozhodca Ing. Ján Kahan.

Milan Kubák
tajomník Šk vzpierania