43. NOVOMESTSKÝ JARMOK

Tešíte sa na atmosféru Novomestského jarmoku? Na plánované stretnutia s rodinou, s kamarátmi, s kolegami i na tie náhodné?

Alebo na tradičné jarmočné dobroty ako je cigánska pečienka, klobása, kačacinka, lokše alebo trdelník? Či vás láka  tak obľúbený burčiak, ktorý v tomto období samozrejme nesmie chýbať? Tešte sa, všetkého bude dostatok.

Spoločne vytvoríme pravú jarmočnú atmosféru. 

Predajné stánky budú lemovať Hurbanovu ulicu, Ulicu M. R. Štefánika a časť Hviezdoslavovej ulice a tiež ich nájdete na Námestí slobody, tam,  kde je po stáročia ich pravé miesto.

Kolotoče a atrakcie sú neodmysliteľnou súčasťou týchto dní a  budú ako vždy, najviac tešiť deti a to  na Hviezdoslavovej ulici.  Občerstvenie vás čaká i tento rok na „trhovisku“ a na Námestí slobody.

Program jarmoku začína v piatok 22.  septembra a bude trvať do nedeľného popoludnia.  Vystúpenia budú pestré a veríme, že oslovia všetky generácie.

Rybacie šaláty, nátierky, ryba varená i pečená..., „rybu na tanieri“ dostanete v Galérii kresleného humoru. Novomestský osteň XXII. ročník bienále kresleného humoru a satiry.

Tradičné ovocinárstvo - zabudnuté stromy, všetko dôležité sa dozviete v  Podjavorinskom múzeu.

 

 

 

 

Publikované: 31.8.2023 | Aktualizácia: 1.9.2023 | Zobrazené: 3455
Nastavenia cookies