Bývalá umelecká škola v Novom Meste nad Váhom ožíva umením: Okná budovy sa premenili na vonkajšiu galériu

Nevyužívaná budova bývalej Ľudovej školy umenia (ĽŠU) v Novom Meste nad Váhom získala novú tvár. Mesto spustilo projekt s názvom „Vonkajšia galéria“, ktorého cieľom je premeniť chátrajúci objekt na miesto plné umeleckých zážitkov.

Samospráva týmto krokom deklaruje svoj záujem o ochranu kultúrneho dedičstva a zamedzenie úpadku historických budov. Do projektu sa aktívne zapojili žiaci miestnych základných škôl a Základnej umeleckej školy (ZUŠ). Ich úlohou bolo vytvoriť výtvarné diela, ktoré tematicky nadviažu na pôvodnú funkciu tejto historickej budovy. V oknách objektu sa tak objavujú nielen postavy hudobníkov s nástrojmi, ale aj siluety tanečníkov a motívy výtvarného krúžku. Táto exteriérová expozícia má okoloidúcim obyvateľom a návštevníkom mesta pripomenúť bohatú históriu umeleckej školy tak, ako si ju pamätajú celé generácie Novomešťanov.

Mesto Nové Mesto nad Váhom verí, že projekt „Vonkajšia galéria“ prinesie do verejného priestoru novú estetickú hodnotu, prepojí komunitu a vráti život tam, kde momentálne vládne vizuálny úpadok.

text/foto: rl

 

Nastavenia cookies