Doma v EÚ - Európska roadshow


 

  

 

 

Tento rok oslávi Slovensko 15. výročie svojho vstupu do Európskej únie. Pri tejto príležitosti pre vás Zastúpenie Európskej komisie spolu s partnermi pripravilo podujatie Doma v EÚ, ktoré sa uskutoční vo vybraných mestách po celom Slovensku. Môžete sa tešiť na skvelú atmosféru a atraktívny kultúrny program pre všetky vekové kategórie.
 

Mesto, ktoré navštívime dňa 7. mája 2019 je Nové Mesto nad Váhom.
Na Námestí slobody vystúpi v rámci podujatia Doma v EÚ skupina Denis Lacho Band, ale to nie je všetko. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú miestne umelecké súbory zo ZUŠ Juraja Kréna. V rámci sprievodného programu si môžete overiť svoje vedomosti o Európskej únii v kvízoch, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa
do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a Európskym kultúrnym dedičstvom.

V stánku Zastúpenia Európskej komisie sa 7. mája 2019 dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám EÚ ponúka. Nebudú chýbať ani informácie o dobrovoľníctve a Európskom zbore solidarity, ale aj o ďalších možnostiach, ktoré nielen vysokoškolákom ponúka program ERASMUS+.

Celodenný program vyvrcholí spoločnou diskusiou s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom a zástupcom primátora mesta. Samozrejme bude priestor aj pre otázky verejnosti. Diskusia sa uskutoční v kaviarni Weiss Caffé & Solarium na Námestí slobody od 18:00 do 19:00.

Organizátorom podujatia Doma v EÚ v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie
na Slovensku. Partnermi podujatia sú Európsky parlament - Informačná kancelária
na Slovensku a MsÚ Nové Mesto nad Váhom.
 

https://europa.eu/euandme/frontpage_sk 

https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_sk

https://ec.europa.eu/slovakia/home_sk

K stiahnutiu

Publikované: 23.4.2019 | Aktualizácia: 24.4.2019 | Zobrazené: 429