MESTSKÉ ZASTUPITEĽSTVO ZVOLILO NOVÚ ZÁSTUPKYŇU PRIMÁTORA

Ing. Viera Vienerová

Dňom 1. apríla do funkcie zástupkyne primátorky mesta na mestský úrad nastupuje Ing. Viera Vienerová. Napriek tomuto dátumu a v súvislosti s tým, čo sa pri ňom traduje, nejde o prvoaprílový žart, naopak, o maximálne serióznu a vážnu záležitosť. Rozhodlo o tom mimoriadne zasadanie mestského zastupiteľstva 13. marca po tom, čo doterajšieho viceprimátora mesta PhDr. Alexandra Koreňa na vlastnú žiadosť poslanci MsZ z tohto postu odvolali a za novú zástupkyňu primátora mesta zvolili riaditeľku Centra sociálnych služieb v Novom Meste nad Váhom. Zaujímalo nás, s akými pocitmi a predsavzatiami Ing. Viera Vienerová nastupuje do novej funkcie.
     -Idem síce do nového, ale nie neznámeho prostredia. Tretie volebné obdobie som poslankyňou MsZ a členkou mestskej rady. Problematika mesta je mi známa a blízka. Samozrejme, vo svetle nového postu bude potrebné dopodrobna si osvojiť mestskú problematiku , do hĺbky spoznať problémy mesta a dobre sa v nich orientovať. V porovnaní s vykonávaním svojho poslaneckého mandátu záber bude oveľa širší, to si plne uvedomujem. No predsa, ako poslankyňa a členka poradného orgánu primátora mesta sa tohto procesu dlhodobo zúčastňujem , podieľam na ňom , ako aj na plnení úloh a cieľov samosprávy v intenciách Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta a volebného programu primátora mesta. Napokon i preto som prijala ponuku pána primátora Ing. Jozefa Trstenského, ktorý ma v tejto súvislosti oslovil. Veľmi si to vážim, i keď rozhodovanie nebolo vôbec jednoduché. O to viac, že centrum sociálnych služieb je mojou srdcovou záležitosťou . Mám k nemu veľmi vrúcny vzťah i k ľuďom , s ktorými sme to všetko začali a spoločne preskákali všetky problémy s vybudovaním centra a spustením prevádzky na Bernolákovej ul.14. V mojom prípade nejde jednoducho zabuchnúť dvere a viac sa neobzrieť. Osud centra a jeho klientov i zamestnancov mi vždy bude ležať na srdci a sústavne sa budem zaujímať o dianie v ňom. Napokon, môj zamestnanecký pomer v CSS nekončí, stále zostáva. Od 1. apríla budem dlhodobo uvoľnenou poslankyňou na výkon funkcie zástupkyne primátora mesta Nové Mesto nad V.
     Pôsobenie v novej funkcii Ing. V. Vienerová chápe ako výzvu. Výzvu spraviť čosi pre občanov nášho mesta.
     -Práca s ľuďmi ma vždy napĺňala a bude napĺňať. Som odhodlaná v ich prospech pristupovať k zvereným úlohám v súlade s uznesením mestského zastupiteľstva z roku 2006, ktoré stanovilo okruh činností a kompetencie dlhodobo uvoľneného poslanca. V plnej právomoci primátora mesta je ich upraviť, resp. určiť iné alebo ďalšie. Mimoriadne zasadanie poslaneckého zboru ma ako novozvolenú viceprimátorku mesta poverilo vykonávaním sobášnych aktov. Výkon ďalších funkcií či činností vyplývajúcich z nového postu sa dotiahnu po nástupe na mestský úrad. I keď úplne do detailov neviem, čo ma na novom pôsobisku čaká, úprimne sa na novú prácu teším. Urobím všetko pre to, aby túto zmenu na poste viceprimátora mesta občania vnímali a prijali pozitívne a aby ja sama som si mohla po čase pri súkromnom bilancovaní s čistým svedomím povedať, že som sa čestne vysporiadala s prijatou výzvou. Teraz nastáva čas plniť ju...

MsÚ Nové Mesto nad Váhom, Publikované: 1.4.2008 | Zobrazené: 464