Rekonštrukcia zasadacej miestnosti Mestského zastupiteľstva

Začiatkom marca sme ukončili plánovanú rekonštrukciu zasadacej miestnosti a priľahlých priestorov v budove Mestskej polície na Palkovičovej ulici. V rámci rekonštrukcie boli vykonané búracie práce súvisiace so starým interiérom, renováciou sociálnych zariadení, úpravou podláh a výmenou presklených dverí. Následne boli inštalované nové silnoprúdové a slaboprúdové elektrické rozvody, vrátane svietidiel, vypínačov a zásuviek. V priestoroch boli položené nové podlahy, vykonali sa úpravy stien a vybudovali nové sadrokartónové a kazetové podhľady. Zasadačka bola vybavená novými stoličkami  a stolmi so zabudovaným konferenčným systémom a hlasovacím zariadením. Stavebné práce vykonala firma LLK Oravská Lesná zhruba za 30 000 €. Elektroinštalácie v sume 45 000 € vrátane nového hlasovacieho zariadenia realizovala  firma ELIMER z Nového Mesta nad Váhom. Interiérové vybavenie bolo nakúpené v hodnote cca 14 700 €, pričom o výrobu stolov a rečníckeho pultu v elegantnom dizajne sa postarala spoločnosť Mazama s.r.o., ergonomické stoličky dodala predajňa nábytku Tilia. Uvedené spoločnosti boli oslovené na základe zrealizovaných výberových konaní.

V rámci rekonštrukcie  sa vykonali i ďalšie úpravy. Na prízemí sa vymenilo 8 okien, opravili sa sociálne zariadenia a tiež došlo k výmene najopotrebovanejších častí interiérového vybavenia. Kompletná rekonštrukcia zasadacej miestnosti a priľahlých priestorov si vyžiadala približne 89 700 €. Zasadačka je využívaná najmä na organizáciu zasadnutí Mestského zastupiteľstva. Preto i celá renovácia bola načasovaná tak, aby sa prvé tohoročné zasadnutie (6. 3. 2018) konalo už v nových priestoroch.

Budova Mestskej polície si v budúcnosti vyžiada ešte pár investičných zásahov. Bude potrebné opraviť a zatepliť strechu a štítový múr, obnoviť schodisko v objekte a vymeniť zvyšný zastaraný interiér. Napriek tomu však poslanci na marcovom zasadnutí vyjadrili veľkú spokojnosť s vynovenou zasadačkou, ktorá tak zodpovedá súčasným požiadavkám modernej doby.
 

Publikované: 21.3.2018 | Zobrazené: 972
Nastavenia cookies