ŠPECIÁLNY VLAK - REVOLUTION TRAIN

 
 
Po minuloročnom úspechu dnes zastal na peróne v Novom Meste opäť vlak, ktorý pasažierov stavia zoči - voči závislosti na drogách aj alkohole.
 
REVOLUTION TRAIN je preventívny interaktívny projekt založený na zmyslovom prežitku, ktorý rozširuje prístupy k primárnej protidrogovej prevencii.
Vlak je určený pre deti vo veku 10 až 17 rokov, rodičom aj pedagógom. Celý koncept je interaktívny a vyvoláva silný emocionálny zážitok.
 
Interaktívne vzdelávanie v multimediálnom priestore ponúklo pasažierom skutočné životné príbehy študentov..., autorom projektu je Pavel Tůma z neziskovej organizácie Nadační fond Nové Česko a nápad sa zrodil ako osveta, keď ho tvrdé drogy pripravili o kamaráta.
 
Vlak so 6. multimediálnymi vagónmi, so 4. kinosálami a 8. interaktívnymi miestnosťami ponúkol Novomešťanom príbeh, ako ľahko sa dá padnúť do závislostí...
 
V dopoludňajších hodinách prezentáciu absolvovali žiaci zo všetkých základných a stredných škôl a pre veľký záujem ostatný rok boli dnes popoludní vyhradené až 4 vstupy pre Novomešťanov zdarma.
 
Do projektu sa i tento rok aktívne zapojili členovia Mestskej polície Nové Mesto nad Váhom a ako vyškolení lektori sprevádzali účastníkov.
 
ieľom vlakového programu je prostredníctvom zapojenia všetkých ľudských zmyslov efektívne zapôsobiť na návštevníka vlaku, na jeho pohľad na legálne i nelegálne drogy, závislosti a inšpirovať ho k pozitívnym životným voľbám.
 
Nové Mesto nad Váhom, 25.4.2024  foto: Jana Krištofovičová
Nastavenia cookies